لطفا شکیبا باشید

گاراژ برای شما چه کاری می کند؟

برای همه ما پیش آمده که خودرویمان نیاز به تعمیر داشته باشد و این دغدغه را داشته باشیم که کدام سرویس دهنده خدمات خودرو کار با کیفیت و قیمت معقولی ارائه می دهد. "گاراژ" به شما این امکان را می دهد تا قبل از درخواست خدمت از هزینه خدمت درخواستی خود مطلع شده و بر اساس امتیاز و کیفیتی که سرویس دهنده در گذشته ارائه داده است، بهترین انتخاب را برای خودروی خود انجام دهید.

انتخاب بهترین سرویس دهنده

بهترین سرویس دهنده ها را بر اساس کیفیت سرویس های ارائه شده در گذشته پیدا کرده و درخواست خود را رزرو نمایید..

صرفه جویی در زمان و هزینه خدمت

برای کسانی که درگیر فعالیت های شغلی و کارهای روزمره هستند، با گاراژ فقط چند کلیک تا دریافت سرویس مورد نظر فاصله وجود دارد.

گاراژ چگونه کار می کند؟

با استفاده از سامانه گاراژ شما می توانید به جستجوی سرویس دهندگان خدمات خودرو بپردازید. شما می توانید درخواست خود را ثبت نموده و پس از آن سامانه، درخواست شما را به چندین سرویس دهنده ارسال کرده و در مقابل سرویس دهندگان نسبت به ارسال پیش فاکتورهایی برای شما اقدام می کنند. قابلیت مشاهده و مقایسه نظرات سایر کاربران و همچنین قیمت های ارائه شده به شما، مهمترین مزیت سرویس گاراژ بوده و امکان رزرو بهترین سرویس را برای شما فراهم می آورد.
اخذ هوشمندانه خدمات

شما با عضویت در این برنامه به راحتی در منزل و محل کار می توانید خدمات مورد نیاز خودروی خود را به بهترین وجه برطرف کرده و در وقت و هزینه خود صرفه جوئی نمائید.

تنوع در ارائه خدمات

دسته بندی های گوناگون موجود در برنامه به شما این امکان را می دهد که تمامی خدمات مورد نیازتان را از یک برنامه دریافت نموده و به چند برنامه نیاز نداشته باشید.

نگهداری تاریخچه خدمات اخذ شده

نگهداری تاریخچه خدمات دریافت شده، به شما این امکان را می دهد که به راحتی بتوانید بفهمید که چه خدماتی را در چه زمان و مکانی دریافت نموده و هزینه های خودرو خود را مدیریت نمائید .

سوالات متداول

شـما می‌توانیـد پاسخ بسیاری از سوال های احتمالی خود را در این صفحه ملاحظه نمایید. در صورتیکه سوال مورد نظر شما در این صفحه موجود نیست، از طریق صفحه ارتباط با ما، سوالات خود را با در میان بگذارید.
کاربران
سرویس دهندگان

اطلاعات کلی

عضویت در گاراژ چه منفعتی برای ما دارد؟
شما با عضویت در برنامه گاراژ ، می توانید برای دریافت خدمات خودروی خود به راحتی از هرکجا اقدام نمایید. در منزل و یا محل کار می توانید بهترین خدمات مورد نیاز خودروی خود را رزرو کرده و در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمائید. در ضمن برای مدیریت هرچه بهتر سرویس های خودروی خود و یادآوری زمانی برای دریافت سرویس جدید، سابقه خدمات دریافت شده در گوشی شما نگهداری می شود.
چگونه در گاراژ ثبت نام کنیم؟
با ثبت اپلیکشن گاراژ | سامانه هوشمند خدمات خودرو از کافه بازار یا گوگل پلی شما به راحتی می توانید عضو مجموعه گاراژ شوید . فقط کافی است با شماره تلفن همراه خود ثبت نام و برای دریافت خدمات، خودروی خود را اضافه نمایید.
کد فعال سازی برای من ارسال نمی گردد!
آنتن دهی گوشی همراه داده شده در برنامه را چک کنید، بعد از دریافت کد فعال سازی برنامه گاراژ را یکبار دیگر راه اندازی نمائید.
صفحه اطراف من چه کاری انجام می دهد؟
صفحه اطراف من به عنوان بانک اطلاعاتی، به شما در جستجوی کسب و کارهای مرتبط با خودروی شما کمک می کند. در صفحه اطراف من شما می توانید درقسمت سرچ، نام سرویس دهنده را نوشته و آن را جستجو نمائید، یا با انتخاب نوع کسب و کار مورد نظرتان به راحتی از وجود سرویس دهنده های اطراف خود اطلاع پیدا کرده و با مسیریابی و یا تماس تلفنی با آن ها ارتباط داشته باشید.
مسیریابی در گوشی من درست کار نمی کند؟
برنامه گوگل مپ گوشی شما نیاز به ارتقا دارد شما می توانید این برنامه را در گوگل پلی ارتقا دهید و برای اینکار نیاز به یک جیمیل دارید .
بعضی از مکانهایی که من میشناسم در برنامه نشان داده نمیشود؟
شما می توانید آنها را برای ثبت و شرکت در برنامه پیشنهاد دهید. برای این کار کافیست از تب ارتباط با ما، ایمیلی به قسمت پشتیبانی ارسال نمایید تا پس از بررسی به بانک اطلاعاتی اضافه گردد.

ارائه سرویس

چگونه می توانم درخواست سرویس بفرستم؟
شما برای ارسال درخواست سرویس خود ابتدا باید خودروی خود را به برنامه اضافه کنید. برای این کار کافیست به تب گاراژ رفته و دگمه افزودن خودرو را بفشارید. یک عنوان برای خودرو انتخاب کرده و کارخانه سازنده، مدل خودرو، نوع خودرو، سال تولید و میزان کارکرد خودرو خود را مشخص نمائید. پس از افزودن خودرو شما می توانید به ارسال درخواست سرویس، برای خودروی خود بپردازید.
چگونه می توانم برای خودرو خود درخواست سرویس بفرستم؟
در برنامه گاراژ به صفحه گاراژ رفته و ضمن انتخاب وسیله نقلیه خود در پایین صفحه درخواست سرویس را بزنید؛ در صفحه بعد (صفحه خودرو) دگمه درخواست سرویس را زده و درصفحه جدید یک دسته خدمتی (به عنوان مثال تعویض روغنی) را انتخاب نموده سپس زیر گروه خدمات آنرا (برای مثال فوق، خدمات تعویض روغنی) را لمس نموده تا گزینه های زیر نمایش داده شود و پس از آن به انتخاب خدمات مورد نیاز خود بپردازید، در صفحه بعد جزئیات درخواست خود را شرح دهید، سپس به انتخاب روزها و ساعاتی که می توانید خودرو خود را نزد خدمات دهنده ببرید انتخاب نموده، موقعیت مکانی جایی که دنبال خدمات دهنده هستید را انتخاب کرده (دقت نمائید که نقشه کاملا پدیدار شده بعد انتخاب کنید) و سپس درخواست سرویس که از خاکستری به آبی تغییر رنگ داده است را انتخاب نموده و ضمن تایید ارسال به سرویس دهنده منتظر پاسخ از سوی آنها بمانید. (دقت نمایید که تمام روند فوق طوری طرح ریزی شده تا زیر یک دقیقه قابل انجام باشد.)
آیا می توانم چند وسیله نقلیه ثبت کنم؟
بله - شما به راحتی می توانید تمامی وسایل نقلیه خود را در برنامه به تفکیک تعریف کرده و سابقه آنها را داشته باشید و نیاز به نصب برنامه بر روی گوشی های دیگر نمی باشد.
آیا می توانم چند درخواست برای یک خودرو بفرستم؟
چنانچه شما صاحب یک کسب و کار هستید ولی در برنامه کسب و کار شما به نام شخص دیگری ثبت شده است ، شما می توانید ضمن تماس با تیم پشتیبانی در برنامه ثبت نام کرده و پس از تایید تیم پشتیبانی ، کسب و کار به نام شما منتقل می گردد.
.خودرو من در برنامه موجود نیست
در این برنامه سعی شده تا تمامی خودروهای موجود در بازار و اطلاعات آنها ثبت شده باشد ولی چنانچه خودروی شما در برنامه مشخص نشده شما می توانید با تیم پشتیبانی تماس گرفته تا اطلاعات خودروی شما نیز در برنامه ثبت گردد.
وقتی می خواهم درخواست بفرستم درخواست سرویس خاکستری است و کار نمی کند؟
یکی از مراحل ارسال درخواست را اشتباه انجام داده یا خالی گذاشته اید (برای مثال قسمت توضیحات)، مراحل را دوباره چک کنید.
چگونه می توانم درخواست خود را لغو کنم؟
در برنامه به صفحه گاراژ رفته و وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید؛ چنانچه درخواست را ارسال کرده اید در بالای صفحه سه نقطه را انتخاب نموده و لغو درخواست را انتخاب نمائید. (دقت نمایید که ضمن لغو درخواست، پیش فاکتورهای ارسالی به شما نیز رد می شوند.)
چگونه می توانم پیش فاکتورهای دریافتی را قبول یا رد نمایم؟
در برنامه به صفحه گاراژ رفته و وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید؛ در این قسمت درخواست های ارسالی شما و پیش فاکتورهای دریافتی از سرویس دهندگان نمایش داده می شود. ضمن انتخاب پیش فاکتور مورد نظر در پایین صفحه، می توانید هر کدام از پیشفاکتور هایی را که شرایط بهتری ارائه داده بودند، بپذیرید و هرکدام را که نخواستید رد کنید.
چگونه می توانم سرویس درخواستی خود را دوباره ببینم؟
به صفحه گاراژ رفته و وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید؛ در این قسمت درخواست های ارسالی شما نمایش داده می شود. پس از انتخاب درخواست مورد نظر در بالای صفحه سه نقطه را انتخاب و بازبینی درخواست را انتخاب نمائید.
چگونه می توانم برای یک کسب و کار خاص درخواست ارسال کنم؟
این امکان به زودی در برنامه ارائه خواهد شد ولی در حال حاضر درخواست شما مطابق با انتخاب لوکیشن، برای چندین کسب و کار آن محدوده ارسال شده و می توانید از سرویس دهندگان پیش فاکتور تهیه کرده و قیمتها را مقایسه نمائید.
چگونه می توانم فقط برای روزهای خاصی درخواست دریافت خدمات داشته باشم (به طور مثال روزهای فرد)؟
این امکان به زودی در برنامه ارائه خواهد شد ولی می توانید ضمن انتخاب یک بازه زمانی که روزهای مورد نظر شما در آن باشد، درخواست خود را ارسال نمایید( در قسمت توضیحات روزهای خاص خود را مشخص نمائید.)

اطلاعات کلی

عضویت در گاراژ چه منفعتی برای ما دارد؟
شما بدون پرداخت هزینه اضافی می توانید در یک فضای کاملا جدید کسب و کار خود را معرفی کرده و با این برنامه مشتریان بیشتری نسبت به دیگر همکاران داشته وکسب و کار خود را بهتر مدیریت نمائید.
چگونه عضو گاراژ شویم؟
با نصب اپلیکیشن گاراژ سرویس دهنده از کافه بازار یا گوگل پلی شما به راحتی می توانید عضو مجموعه گاراژ شوید. فقط کافی است با شماره تلفن همراه ثبت نام و کد فعال سازی را دریافت نمایید.
کد فعال سازی برای من ارسال نمی گردد!
آنتن دهی گوشی همراه داده شده در برنامه را چک کنید، بعد از دریافت کد فعال سازی برنامه گاراژ را یکبار دیگر راه اندازی نمائید.
چگونه پروفایل خود را ویرایش کنیم؟
پس از ورود به پروفایل خود، با لمس آیکون قلم، تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمائید . این تغییرات پس از تائید توسط تیم پشتیبانی بر روی پروفایل شما اعمال می شود.
رمز عبور را چگونه تغییر دهیم؟
پس از ورود به برنامه به صفحه پروفایل رفته و بر روی قسمت کلمه عبور رفته و آن را ویرایش کنید. ابتدا کلمه عبور قبلی را بنویسید و در قسمت بعدی کلمه عبور جدید را بنویسید سپس تائید را بزنید.
رمز عبور را فراموش کرده ام!
در صفحه ورود به برنامه ، بازیابی کلمه عبور را لمس کنید تا کد بازیابی برای شما ارسال گردد. بعد از ورود کد ارسال شده ، می توانید کلمه عبور جدید را وارد کنید.
چگونه می توان تنظیمات زبان را تغییر داد؟
پس از ورود به برنامه با لمس قسمت بالای صفحه پروفایل به قسمت تنظیمات زبان رفته و نمایش زبان را عوض کنید.
آیا یک نفر می تواند بیش از یک کسب و کار داشته باشد؟
بله - در صورتی که یک نفر بیش از یک کسب و کار داشته باشد می تواند تمامی آن ها را در قسمت کسب و کارها تعریف کرده و به صورت جداگانه برای آن ها به مشتریان خدمات ارائه دهد.
آیا چندین نفر می توانند به صورت همزمان برای یک کسب و کار واحد مشغول به کار باشند؟
در صورتی که چند نفر به صورت شریکی یک کسب و کار را اداره کنند می توانند با یک نام کاربری و با مسئولیت یک نفر و به نام یکی از افراد وارد برنامه شده و تمامی افراد با نام کاربری همان نفر وارد برنامه شوند لازم به ذکر است که پس از جواب دادن یکی از افراد به درخواست مشتریان دیگر افراد نمی توانند به آن درخواست جواب بدهند.
پروفایل من معلق است، چه کاری باید انجام دهم؟
مدارک و ثبت نام شما باید توسط تیم پشتیبانی تایید شود ، شما می توانید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید تا مراحل تایید سریع تر انجام گردد.
چگونه می توانم برای برای کسب و کار خود عکس بگذارم؟
در صورتی که عکسی از کسب و کار خود گرفته اید می توانید با آپلود و ارسال آن عکس ، آن را به عنوان عکس پروفایل بر روی کسب و کار خود قرار دهید.

ارائه سرویس

درخواست مشتری برای من ارسال نمی گردد؟
درصورتی که مدارک کسب و کار خود را ارسال نکرده اید، شرکت دسترسی شما را از قسمت درخواست مشتری سلب کرده و شما نمی توانید در برنامه خود آن ها را ببینید، چنانچه مدارک خواسته شده را از طریق برنامه برای شرکت ارسال کرده اید ، با تیم پشتیبانی تماس گرفته تا مشکل برطرف گردد.
چگونه می توانم مدارک خودرا ارسال کنم؟
در تب کسب و کار، فیلد مورد نظر خود را انتخاب کنید، قسمت پروفایل را انتخاب کرده و در پائین صفحه ارسال مدارک را انتخاب کرده و بعد از زدن آیکون (+) در گوشه سمت راست صفحه، بعد از پرکردن قسمت عنوان مدرک، از طریق دوربین یا گالری عکس مدرک (جواز کسب ) را ارسال فرمائید.
درخواست مشتری را چگونه جواب دهیم؟
پس از ورود به برنامه و رفتن به صفحه کسب و کار- درخواست ها، درخواست مشتری را انتخاب کرده و در صفحه پیش فاکتور ، قیمت فیلد های مورد درخواست مشتری را (به تومان) وارد کرده و برای ارائه سرویس، یک روز و یک ساعت مابین ساعت های انتخابی مشتری را مشخص کرده و پس از چک کردن اطلاعات وارده ، در پایین صفحه دکمه ارسال به مشتری را لمس کرده و آن را ارسال می کنیم.
چگونه می توانم نام صاحب کسب و کار را عوض کنم؟
چنانچه شما صاحب یک کسب و کار هستید ولی در برنامه کسب و کار شما به نام شخص دیگری ثبت شده است ، شما می توانید ضمن تماس با تیم پشتیبانی در برنامه ثبت نام کرده و پس از تایید تیم پشتیبانی ، کسب و کار به نام شما منتقل می گردد.
;